domy energooszczędne i pasywne

Dom pasywny i budownictwo pasywne

  Pomimo, że koncepcja budynku pasywnego stworzona zostala ponad 20 lat temu, a w krajach europejskich zbudowano już kilka tysięcy takich domów - rozwiązania te nie mają sobie równych.

Dom pasywny jest budynkiem o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię do ogrzewania wnętrza - do 15 kWh/m²rok, w którym komfort termiczny zapewniony jest przez pasywne źródła ciepła (mieszkańcy, urządzenia elektryczne, ciepło słoneczne, ciepło odzyskane z wentylacji), tak że budynek nie potrzebuje autonomicznego, aktywnego systemu ogrzewania. Efektem tego jest redukcja kosztów ogrzewania całego budynku.

Obniżenie kosztów eksploatacji nie jest jednak jedyną zaletą budownictwa pasywnego.

Dom wybudowany w tej technologii jest trwalszy, zdrowszy, bardziej komfortowy i przyjazny dla środowiska naturalnego. Aby rzeczywiście takim był musi jednak sprostać bardzo konkretnym wymaganiom.

 

Dom energooszczędny projektProjekty domów energooszczędnychProjekty energooszczędne

 


Dla naszej firmy, od lat specjalizujacej się w budownictwie tradycyjnym, olbrzymie znaczenie ma fakt, że w budownictwie pasywnym najchętniej wykorzystuje się technologię tradycyjną -

- udoskonalając ją poprzez: poprawę parametrów elementów, jakości wykonania oraz mądrego wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Nie ma jednak rzeczy idealnych.
Jak pokazuje praktyka, decyzja o wybudowaniu obiektu w standardzie pasywnym wiąże się z koniecznością poniesienia wyższych nakładów inwestycyjnych w stosunku do nakładów na budowę takiego samego obiektu o standardowych parametrach. Z biegiem lat różnica ta zaciera się - obecnie w Europie koszty budowy domu pasywnego są wyższe już tylko o ok. 15%, jednak w realiach naszego kraju dysproporcja jest większa.

Budownictwo niskoenergetyczne - Domy Energooszczędne

ul. Nowa 23 budynek C pok. 102, 05-500 Piaseczno, tel. (22) 754-72-56,
OfertaCo nas wyróżniaDlaczego wartoDom energooszczędnyDom niskoenergetyczny
Dom pasywnyOpis technologiiWycena projektówPrawoKontakt
Copyright © 2008-2016 Arkada Domy Energooszczędne. All rights reserved.